Velikost textu:   A    A    A

Návštěva UKS v Dolní oblasti Vítkovic

Stávající plán vzdělávacích činností Univerzitního klubu seniorů (UKS) při Ostravské univerzitě byl rozšířen o výuku a poznávání průmyslové historie a současnosti naší ostravské aglomerace, která se stala celoživotní domovinou našich seniorů. Ke splnění tohoto cíle se nám jevil jako ideální právě komplexní areál Národní kulturní památky - Dolní oblast Vítkovice. Jeho četné expozice i výukové prostory, vybavené nejmodernějšími didaktickými a metodickými prostředky, jsou zárukou výrazného zkvalitnění úrovně vzdělávání členů našeho UKS.
V dubnu 2015 členové našeho UKS navštívili Národní kulturní památku Dolní oblast Vítkovice, kde se seznámili v nově otevřeném Velkém světě techniky formou přednášky s historií Vítkovických železáren a prohlédli si bývalý plynojem (dnes kulturní skvost GONG architekta J. Pleskota) a vysokou pec č.1 s přístavbou, ve které se nachází kavárna. Celým areálem DOV přítomné členy UKS provedl jeho první předseda a dnes interní průvodce DOV.